Site Tools


know:zygeliu_vietoviu_baze

Paskirtis

Prieš žygį vadas surenka įdomios informacijos apie vietoves, kurias ketina aplankyti. Taip pat - specialius žemėlapius ir kitą retai sutinkamą medžiagą. Keliaudami po tas pačias ar panašias vietoves sekantį kartą jau galėtųme pasinaudoti surinkta medžiaga, jei ji būtų tvarkingai saugoma ir registruojama. Taip sutaupytume nemažai laiko.

Ši informacinė bazė yra skirta kaupti ir registruoti tokiai informacijai.

Kaip naudotis medžiaga

Bet kas, kam reikia žygiui medžiagos, gali pamėginti jos paieškoti registre. Jei ras - sutaupys laiko (nereiks eiti į biblioteką ar pan., o užteks užsukt į 122 ar paimt medžiagą iškart iš čia). 122 padėta medžiaga bus aiškiai pažymėta.

Registras

Pavadinimas Šaltinis ir aprašymas
Panemunė: Kaunas-Jurbarkas Įvairi informacija apie vietoves, miestelius, objektus ir pan.
Pakaunės partizanai 122; apie paskutinius partizanus, veikusius Kazlų Rūdos miškuose; apie „Ąžuolo“ pastatytą žymeklį tiems partizanams atminti

Kaip patalpinti naują medžiagą

Žygio vadas, surinkęs medžiagą ir pravedęs žygį, turi dvi galimybes:

  • Perduoda popierinę medžiagą kraštotyrininkui, o elektroninę kibernetikui.
  • Padaro visa, kas toliau aprašyta, pats.


Medžiagos išsaugojimas:

  1. Kraštotyrininkas deda „popierinę“ medžiagą į reikiamo dydžio papkę ar pan. Tada ant viršelio aiškiai užrašo vietovės arba kitokį pavadinimą, kuris įvardytų turinį.
  2. Kraštotyrininkas nuneša papkę į 122 ir įdeda ją į bendrą kraštotyrinei medžiagai paskirtą stalčių ar dėžę. Stalčių reikia pažymėti, kad ten yra kraštotyrinė informacija.
  3. Kraštotyrininkas praneša kibernetikui, kad 122 paliko medžiagą.
  4. Kibernetikas registruoja medžiagą į registrą, nurodydamas medžiagos pavadinimą, šaltinius ir, jei reikia, aprašymą. „Popierinės“ medžiagos šaltinis visada turėtų būti 122. Jei yra elektroninės medžiagos, tai kibernetikas ją čia pat įkelia ir nurodo reikalingus failus.


Štai ir viskas. Paprasta, ar ne?

know/zygeliu_vietoviu_baze.txt · Keista: 2007/11/13 21:40 vartotojo aurimas