Site Tools


know:naudinga_info:naktinis_orientacinis

Skirtumai

Čia matote skirtumus tarp pasirinktos versijos ir esamo dokumento.

Link to this comparison view

know:naudinga_info:naktinis_orientacinis [2007/11/12 00:09] (esamas)
aurimas sukurtas
Linija 1: Linija 1:
 +Keletas minčių iš savo patirties ir kitų žmonių patarimų apie tai, kaip reikia ruošti naktinį orientacinį. Aktualu Ąžuolo sezono uždarymo-atidarymo proga.
 +
 +  * Punktų reikia neslėpti. Kur žemėlapy pažymi tašką, ten tiksliai ir dedi punktą, atsuktą į tą pusę, iš kur labiausiai tikėtina, kad ieškos. Kai tamsu, labai sunku rasti punktus, kurie ne visai tiksliai tam taške, o kažkur šalia, tuo labiau - jei jie nusukti į kitą pusę.
 +  * Nereikia prisirišti prie neaiškių orientyrų, tokių kaip palaukė ir pan. Pvz. palaukė būna ilga, kartais priaugusi karklų - sunku taip rasti punktus. Geriausi orientyrai - keliukai, upeliai ir pan.
 +  * Tokios legendos, kaip "15 žingsnių nuo palaukės"​ neturi prasmės - palaukė gali būti ilga, apaugusi karklais. Sunku rasti punktus.
 +  * Kuo mažiau žemėlapis detalus, tuo prie aiškesnių orientyrų reikia dėti punktus.
 +  * Už nerastą punktą duoti tiek baudos minučių, kad nesinorėtų simuliuoti. Pvz. 1 val., kartais mažiau - priklauso, kokio ilgio ir sudėtingumo trasa.
 +  * Trasos ilgis turėtų būti ~2 km. Taip draugai greit prabėgtų ir nedaug pavargtų. Būtų geresnės emocijos ir liktų daugiau laiko ir jėgų šokiams :-)
 +  * Juostelėmis (raudonomis) markiruotas punktas yra gerai - vis šis tas neįprasto.
 +  * Medicyn kontrol (pvz. alutis + gaivinantis gėrimas + saldainiai) yra gerai - papildomos emocijos ir siurprizas.
 +  * Pasiteisino komandas išleidinėti sekančia tvarka. Pakabini ant sienos žemėlapį su punktais ir legendom. Nustatai pirmos komandos starto laiką. Kai ateina laikas, duodi komandai švarų žemėlapį. Komanda kopijuoja punktus ir legendas nuo pakabinto žemėlapio kuo greičiau, ir iškart bėga ieškoti. Komandai išbėgus, po 5 min tuo pačiu būdu išleidi antrą komandą ir t.t. Greitai ir efektyviai.
 +
 +-- Main.AurimasPranskevicius - 26 Nov 2006
  
know/naudinga_info/naktinis_orientacinis.txt · Keista: 2007/11/12 00:09 vartotojo aurimas