Site Tools


kavkaz2007:zygio_ideja

Skirtumai

Čia matote skirtumus tarp pasirinktos versijos ir esamo dokumento.

Link to this comparison view

kavkaz2007:zygio_ideja [2007/11/06 23:41] (esamas)
aurimas sukurtas
Linija 1: Linija 1:
 +====== Žygio Idėja ======
 +
 +{{kavkaz2007:​250px-ushba_sm.jpg}}
 +
 +Ta dvigalvė viršūnė dar prieš dešimt metų krito į akį lipant į Elbrusą. Tuomet ši viršūnė atrodė tolima ir nepasiekiama. Vien šio kalno pravardės daug sakančios "​Шабаш Ведьм",​ гора Убийца,​ гора Призрак. Laikas bėgo maršrutai sudetingėjo atėjo laikas ir Ušbai. ​ Šiais metai galvojam liptį į paprastesnė – Šiaurinę viršūnę.
 +
 +
 +Tačiau Ušba – tai dar ne viskas. Ne mums sėdėti vienoje vietoje ir visą mėnesį matyti tą patį slėnį. Mums reikia tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmo tą kurį patirdavo įkopėjai tuomet kai dar nebuvo alpinistinių stovyklų tinklo. Todėl mes -  kalnų turistai kurie kopia į viršūnes. Apkritai skirstymas į kalnų turistus ir alpinistus mano manymu šiek tie dirbtinis ir popierinis. Žygio užmanymas – klasikinis linijinis maršrutas išilgai didžiojo kalnagūbrio su įkopimais į kelias viršūnes.Pačioje ​ pradžioje padarysim ​ bent du maisto ir kuro užmetimus. Maršruto pradžia Ušbos viršūnės rajonas – pabaiga mums gerai pažįstama Bezengi siena, tačiau šį kartą iš pietų pusės. Viso žadam praeiti ​ 7 perėjas iš kurių viena 3B sudėtingumo kategorijos. Taip pat planuojam ir vieną „lietuvišką“,​ o dar tiksliau mūsų ​  Kauno vardu pavadintą perėją.
 +
 +Nepaskutinėje vietoje ne ir žmonės . Svanų svetingumas,​ bokštai ​ ir dainos kone legendainiai dalykai. ​ Civilizacija siekia gūdžius viduramžius,​ o šis Kaukazo užkampis buvo visą laiką labai sunkiai pasiekiamas todėl ​ daug „užsikonservavusių“ šeimyninių „bokštų – tvirtovių“,​ cerkvių ir koplyčių ant uolų atbrailų, kaimų struktūros galų gale paties gyvenimo būdo. Be kita ko svanai ​ viena iš nedaugelio kalniečių tautų, kurie į kalnus lipa ne vien tik tiek kiek reikia ūkinei veiklai, užlipti į viršūnę ten  džigito garbės reikalas.
  
kavkaz2007/zygio_ideja.txt · Keista: 2007/11/06 23:41 vartotojo aurimas