Site Tools


faq:other_services

Skirtumai

Čia matote skirtumus tarp pasirinktos versijos ir esamo dokumento.

Link to this comparison view

faq:other_services [2007/11/06 00:10] (esamas)
aurimas sukurtas
Linija 1: Linija 1:
 +===== 1. Kaip prisijungti su ssh? =====
 +
 +Prisijungti su //ssh// galite tik naudodami sertifikatus. Sukurto sertifikato //public// raktą turite pasiųsti serverio administratoriui,​ o //private// raktą turite pasidėti saugiai, kad niekas nepasiektų.
 +
 +==== 1.1. Kaip susikurti sertifikatą po Unix/Linux? ====
 +
 +Kadangi šiose operacinėse sistemose paprastai nudojama programa //ssh//, todėl įvykdykite tokią komandą: ''​ssh-keygen -t rsa''​. Būtinai nurodykite ne tuščią ''​passphrase''​. Tuomet serverio adminisratoriui pasiųskite failiuką "​id.pub"​.
 +
 +==== 1.2. Kaip susikurti sertifikatą po Windows? ====
 +
 +Kadangi šioje operacinėje sistemoje paprastai nudojama programa [[http://​www.chiark.greenend.org.uk/​~sgtatham/​putty/​|putty]],​ todėl sertifikato generavimui turite iš to paties [[http://​www.chiark.greenend.org.uk/​~sgtatham/​putty/​download.html|putty]] namų puslapio atsisiųsti programėlę ''​PuTTYgen''​. Paleiskite ją. Apačioje //"​Type of key to generate"//​ pasirinkite ''​SSH2/​RSA'',​ o //"​Number of bits in a generated key"// - ''​1024''​. Tada nurodote ne tuščią ''​Key passphrase''​ ir išsaugojate //public// bei //private// raktus. //Public// raktą email'​u persiųskite serverio administratoriui (kaip attachmentą).
 +
 +Dabar kai programa ''​putty''​ jungsitės į serverį, nustatykite ''​SSH version 2''​ protokolą ir nurodykite sugeneruotą //private// raktą (//​Connection/​SSH/​Auth//​).
 +
 +===== 2. Naudojimasis FTP =====
 +
 +Failų padėjimui ir paėmimui iš serverio galite pasinaudoti //FTP// servisu. Vartotojai, turintys //ssh// account'​us,​ vietoje //FTP// gali naudoti komandą ''​scp'',​ kuri dirba per //SSL// ir yra saugi.
 +
 +==== 2.1. Noriu naudotis FTP servisu... ====
 +
 +Norėdami naudotis Ąžuolo serverio //FTP// servisu, kreipkitės į serverio administratorių. Jam pateikite šiuos duomenis:
 +  * vardas, pavardė, pvz. ''​Jonas Čepaitis''​
 +  * pageidaujamas username, pvz. ''​jonas''​
 +  * pageidaujamas slaptažodis,​ pvz. ''​drupena''​
 +
 +==== 2.2. Kaip pasiekti FTP katalogą per ssh? ====
 +
 +Geriausia savo home'e pasidaryti symlink'​ą į savo //FTP// katalogą. Tikslesnės info reikia klausti pas serverio administratorių.
 +
 +==== 2.3. Kokią informaciją galiu saugoti serveryje? ====
 +
 +Serveryje galite laikyti **TIK** legalią informaciją. T.y. čia negalite saugoti jokių nelegalių programų, jų nulaužimo kodų ir pan.
 +
 +==== 2.4. Kiek informacijos galiu laikyti serveryje? ====
 +
 +Informacijos kiekis turi būti proto ribose. Nebent atsiunčiate filmus ar kitą naudingą informaciją. Jei trūks vietos, serverio administratorius praneš apie tai.
 +
 +===== 3. Vartotojo namų puslapis (WWW) =====
 +
 +Kiekvienas registruotas serverio vartotojas gali turėti savo namų puslapį (//home page//).
 +
 +Norėdami turėti namų puslapyje, savo //home// kataloge turite susikurti katalogą ''​public_html''​. Jame patalpinta informacija bus matoma visiems interneto vartotojams. Viduje galima kurti subkatalogus ir pan.
 +
 +Jeigu informaciją patalpinate per //FTP//, tuomet per //HTTP// jūsų namų puslapis bus pasiekiamas adresu: %%http://​www.azuolas.org/​username/​%%
 +
 +Jeigu informaciją patalpinate per //SSH//, tuomet per //HTTP// jūsų namų puslapis bus pasiekiamas adresu: %%http://​www.azuolas.org/​~username/​%%
 +
 +===== 4. Kaip į Ąžuolų foto galeriją įkelti nuotraukas? =====
 +
 +Ąžuolų foto galerija pasiekiama adresu http://​gallery.azuolas.org . Norėdami įkelti nuotraukas, pirmiausiai jūs turite būti registruotas //gallery// vartotojas. Jei dar nesate, užsiregistruokite (galerijoje viršuje yra nuoroda). Tada kreipkitės į serverio administratorių,​ kad jis jums suteiktų reikiamas teises. Prieš talpinant nuotraukas į galeriją, būtina susipažinti su {{faq:​other_services:​gallery_rules.pdf|galerijos taisyklėmis}}.
 +
 +Tada susikuriate albumą, kuriame ir talpinsite nuotraukas. Albumas gali turėti ir vidinius albumus.
 +
 +Nuotraukas įkelti galite keliais būdais:
 +  * įkelti po kelias vienu metu
 +  * įkelti visas vienu metu - tam geriausia yra nuotraukas suarchyvuoti (//zip//), nusiųsti į serverį ir //gallery// nurodyti, kad imtų iš to katalogo, kuriame yra nuotraukos
 +  * pasinaudoti papildoma //Java// programėle
 +
 +Taipogi galite keisti įvairius albumo parametrus.
 +
 +Jei kas neaišku, kreipkitės į serverio administratorių.
  
faq/other_services.txt · Keista: 2007/11/06 00:10 vartotojo aurimas