Site Tools


faq:other_services

1. Kaip prisijungti su ssh?

Prisijungti su ssh galite tik naudodami sertifikatus. Sukurto sertifikato public raktą turite pasiųsti serverio administratoriui, o private raktą turite pasidėti saugiai, kad niekas nepasiektų.

1.1. Kaip susikurti sertifikatą po Unix/Linux?

Kadangi šiose operacinėse sistemose paprastai nudojama programa ssh, todėl įvykdykite tokią komandą: ssh-keygen -t rsa. Būtinai nurodykite ne tuščią passphrase. Tuomet serverio adminisratoriui pasiųskite failiuką „id.pub“.

1.2. Kaip susikurti sertifikatą po Windows?

Kadangi šioje operacinėje sistemoje paprastai nudojama programa putty, todėl sertifikato generavimui turite iš to paties putty namų puslapio atsisiųsti programėlę PuTTYgen. Paleiskite ją. Apačioje „Type of key to generate“ pasirinkite SSH2/RSA, o „Number of bits in a generated key“ - 1024. Tada nurodote ne tuščią Key passphrase ir išsaugojate public bei private raktus. Public raktą email'u persiųskite serverio administratoriui (kaip attachmentą).

Dabar kai programa putty jungsitės į serverį, nustatykite SSH version 2 protokolą ir nurodykite sugeneruotą private raktą (Connection/SSH/Auth).

2. Naudojimasis FTP

Failų padėjimui ir paėmimui iš serverio galite pasinaudoti FTP servisu. Vartotojai, turintys ssh account'us, vietoje FTP gali naudoti komandą scp, kuri dirba per SSL ir yra saugi.

2.1. Noriu naudotis FTP servisu...

Norėdami naudotis Ąžuolo serverio FTP servisu, kreipkitės į serverio administratorių. Jam pateikite šiuos duomenis:

  • vardas, pavardė, pvz. Jonas Čepaitis
  • pageidaujamas username, pvz. jonas
  • pageidaujamas slaptažodis, pvz. drupena

2.2. Kaip pasiekti FTP katalogą per ssh?

Geriausia savo home'e pasidaryti symlink'ą į savo FTP katalogą. Tikslesnės info reikia klausti pas serverio administratorių.

2.3. Kokią informaciją galiu saugoti serveryje?

Serveryje galite laikyti TIK legalią informaciją. T.y. čia negalite saugoti jokių nelegalių programų, jų nulaužimo kodų ir pan.

2.4. Kiek informacijos galiu laikyti serveryje?

Informacijos kiekis turi būti proto ribose. Nebent atsiunčiate filmus ar kitą naudingą informaciją. Jei trūks vietos, serverio administratorius praneš apie tai.

3. Vartotojo namų puslapis (WWW)

Kiekvienas registruotas serverio vartotojas gali turėti savo namų puslapį (home page).

Norėdami turėti namų puslapyje, savo home kataloge turite susikurti katalogą public_html. Jame patalpinta informacija bus matoma visiems interneto vartotojams. Viduje galima kurti subkatalogus ir pan.

Jeigu informaciją patalpinate per FTP, tuomet per HTTP jūsų namų puslapis bus pasiekiamas adresu: http://www.azuolas.org/username/

Jeigu informaciją patalpinate per SSH, tuomet per HTTP jūsų namų puslapis bus pasiekiamas adresu: http://www.azuolas.org/~username/

4. Kaip į Ąžuolų foto galeriją įkelti nuotraukas?

Ąžuolų foto galerija pasiekiama adresu http://gallery.azuolas.org . Norėdami įkelti nuotraukas, pirmiausiai jūs turite būti registruotas gallery vartotojas. Jei dar nesate, užsiregistruokite (galerijoje viršuje yra nuoroda). Tada kreipkitės į serverio administratorių, kad jis jums suteiktų reikiamas teises. Prieš talpinant nuotraukas į galeriją, būtina susipažinti su galerijos taisyklėmis.

Tada susikuriate albumą, kuriame ir talpinsite nuotraukas. Albumas gali turėti ir vidinius albumus.

Nuotraukas įkelti galite keliais būdais:

  • įkelti po kelias vienu metu
  • įkelti visas vienu metu - tam geriausia yra nuotraukas suarchyvuoti (zip), nusiųsti į serverį ir gallery nurodyti, kad imtų iš to katalogo, kuriame yra nuotraukos
  • pasinaudoti papildoma Java programėle

Taipogi galite keisti įvairius albumo parametrus.

Jei kas neaišku, kreipkitės į serverio administratorių.

faq/other_services.txt · Keista: 2007/11/06 00:10 vartotojo aurimas