Site Tools


climbing:lenkija_jura

Jura (Lenkija)

Taigi, kas ta Jura? Jura tai toks regionas Lenkijoje (tarp Czestochovos ir Krokuvos), kuris susiformavo Juros periodo metu (iš čia ir pavadinimas). Rajonas nemenkas (jei gerai pamenu, tai 100 km ant 40 km kazkur toks plotas), jame daug uolų ir beje urvų (šita sužinojau neseniai). Yra Šiaurinė Jura ir Pietinė. Uolų aukštis nėra didelis (vidurkis yra apie 15-18 m, bet yra keletas išimčių, kur uolos siekia 70-80 m). Uolos tipas yra kalkakmenis (t.y., tas pats kas Sloupe).

Podlesice

Tai berods didžiausias laipiojimo rajonas Juroje (trasų apie 500) ir netoli kiti laipiojimo rajonai (pvz., vienas populiariausių laipiojimo rajonų Rzedkowice (300 maršrutų) yra už 30 min pėsčiomis ar 5 min mašina). Podlesice yra dar gerai ir tuo, kad ten yra „climbing shop'as“, kur galima įsigyti maršrutų knygą; bei kempas su dušu.

Maršrutai

  • jura.zip: Keletas Juros maršrutų (laikinai įdėtų)

Kaip nuvažiuoti

Galutinis tikslas yra Podlesice . Iki jos važiuojama tokiu maršrutu: Kaunas - Varšuva - Czestochowa - Siewierz - Zawiercie - Podlesice

Zawiercie galima išsiimti grynųjų iš bankomato, bei apsipirkti maisto. Maisto parduotuvių (1,5) yra ir Podlesice, bet pasirinkimas mažesnis.

Paprastai važiuojama iki Czestochowos, už jos yra miškų. Ten kur nors stojama ir pamiegama iki ryto (kelios valandos miego yra geriau, nei iš vis be miego). Kitas variantas, stoti kažkur už Varšuvos, pamiegoti ir anksčiau atsikėlus, patraukti toliau. Styra, jūs berods taip darėt, gal gali/turi ką pridurt?

Grįžti geriau ne pro Zawiercie/Siewerz. Čia darbo dienom neretai būna kamščiai.

Orų prognozė

climbing/lenkija_jura.txt · Keista: 2007/11/05 00:04 vartotojo aurimas